Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Moderator: Moderatorzy

KefaSznaczySkała
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: KefaSznaczySkała »

Moi drodzy zakładamy oddzielny temat poświęcony tylko turnusowi w Bieszczadach: "Bieszczadzka Przygoda z Sycharem"

Tutaj pojawiać się będą wszelkie informacje o miejscu, terminach zapisów, kosztach i programie.

Do zobaczenia niebawem, paaaa...
KefaSznaczySkała
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: KefaSznaczySkała »

Nawiązując do wcześniejszych informacji, przenoszę wszystko tutaj.

Jest to WYJĄTKOWY turnus. Dlaczego? Bo mamy rewelacyjne i nietuzinkowe miejsce w Bazie ZHP Berdo w Myczkowcach. Link do ośrodka: https://berdo.zhp.pl/.
Będą góry i woda, kajaki, rowery i łodzie. Konie, „bieszczadzkie diabły” i zejście na dno „Bieszczadzkiego Morza”. Wycieczki dla dużych i małych. Słowem - Bieszczadzka Przygoda z Sycharem!
Ale uwaga! Wyjazd nie jest dla wszystkich :o Osoby, które liczą na wysoki standard mogą być zawiedzione. Tak samo Ci, którzy lubią wozić swoje "4 litery" pod same drzwi domu. Kochani, to miejsce oferuje coś zupełnie innego: ciszę, spokój, bezpieczeństwo i bezpośredni kontakt z przyrodą. Polecam przed zapisami obejrzeć zdjęcia na stronie ośrodka oraz mapkę: https://goo.gl/maps/PsTtZQrtkPGbWcsW8

TERMINY:
Planujemy pobyt w dniach 01-08.08.2020 (od soboty obiadokolacja do śniadania w sobotę). Istnieje także możliwość przedłużenia pobytu na kolejne 7 dób do 15.08. Jednak z uwagi na dostępność mniejszej liczby miejsc, potrzebujemy od Was szybkich i przemyślanych decyzji w trakcie zapisów.

Dokładny opis i program turnusu podamy do końca lutego, jednak z uwagi na specyficzny charakter miejsca, podajemy teraz najważniejsze informacje.

ZAKWATEROWANIE: domki 4, 5 osobowe i jeden 6-cio osobowy z łazienkami i częściowo z aneksami kuchennymi. W większości domków jest taki układ: 2 pokoje 2 os. ; dwie dwójki i jedna trójka; jedna piątka i trzy dwójki. W domkach są nowe łóżka i pościel. Obejrzyjcie domki na stronie internetowej, nasze domki to te obite brązowymi deskami sosnowymi.

DOJAZD: wyjątkowe położenie ośrodka wiąże się z tym, że dotarcie do niego z bagażami jest możliwe tylko przez jezioro! W Myczkowcach zostawiacie auta na bezpiecznym parkingu i dalej płyniecie dużą łodzią morska o dźwięcznej nazwie Bieszczadzki Cybuch. Rejs trwa 7 min. i jest bezpłatny. W trakcie turnusu łódź nas wozi jak tramwaj wodny, kursy są zgrane z godzinami posiłków. Tylko właściciele aut terenowych (nie SUV-ów i "bulwarowców") mogą dojechać do bazy przez las.Poza dniem przyjazdu/wyjazdu można też dojść szlakiem z zapory w Myczkowcach (ok.30 min.). Ale dokładny opis szlaków - później.

WYŻYWIENIE: trzy posiłki dziennie w stołówce bez obsługi kelnerskiej (zorganizujemy sobie wachty kuchenne). Nie będzie możliwości przygotowania specjalnych diet, w tym dla wegetarian i innych roślinożerców ;) Jednak część domków będzie miała własne aneksy kuchenne, a kuchnia ośrodka obiecała, że w miarę możliwości, na bieżąco będzie mogła przygotować jakieś sałatki itp. menu dla "bez mięsnych". Jednak osoby z nietolerancją glutenu muszą nastawić się na własne produkty.

Więcej informacji niebawem...Paa
Awatar użytkownika
simsala1
Posty: 2668
Rejestracja: 01 sie 2019, 11:08
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: simsala1 »

Mam pytanie, a nawet dwa:
1. Kaki jest koszt dla jednej osoby,
2. Czy można zabrać psa, maltańczyka
ines05
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:01
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: ines05 »

Witam,
rozumiem, ze dziecko 12-letnie może spokojnie przyjechać. Czy musi za każdym razem iść z nami w góry, czy będzie jak poprzednio opieka lub zaplanowany czas dla dzieci.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 19:26 przez Nirwanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edit: staramy się nie zamieszczać imion
Maksymilian
Posty: 14
Rejestracja: 29 paź 2018, 21:16
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: Maksymilian »

Czy sprawa jeszcze aktualna - kiedy termin zapisów?
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: Balba »

Zapisy na turnusy wakacyjne rozpoczniemy w ostatnią niedzielę marca.
Zanim to nastąpi, wyślemy przez newslettera zapowiedź.
Don
Posty: 29
Rejestracja: 28 lis 2019, 13:38
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: Don »

a czy jest możliwość zapisania się tylko na drugi dodatkowy tydzień?
KefaSznaczySkała
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: KefaSznaczySkała »

Witajcie, Szczęść Boże,

na wstępie przepraszam, że nie odpisywałem na Wasze pytania i wątpliwości.

Jak zapewne już czytaliście w temacie "Wakacje z Sycharem 2020", sytuacja z pandemią koronawirusa, spowodowała, że wstrzymaliśmy się z ogłoszeniem daty zapisów na wakacje. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jak rozwinie się sytuacja, która jest bardzo dynamiczna.
Na pewno jak na razie turnusów wakacyjnych nie odwołujemy i mamy nadzieję, że uda nam się na nich spotkać, jak Bóg pozwoli.

Niemniej, pracujemy nadal nad programem bieszczadzkim i jeśli macie jeszcze jakieś pytania, wątpliwości to proszę piszcie.

Odnośnie Waszych pytań, odpisuję zbiorczo:
1. Jaki jest koszt dla jednej osoby? - 420 zł, także dla dzieci od 3 roku życia;
2. Czy można zabrać psa, maltańczyka? - na tę chwilę niestety nie;
3. Czy jest możliwość zapisania się tylko na drugi dodatkowy tydzień? - raczej tak, ale po sprawdzeniu ilości chętnych;
4. Rozumiem, ze dziecko 12-letnie może spokojnie przyjechać. Czy musi za każdym razem iść z nami w góry, czy będzie jak poprzednio opieka lub zaplanowany czas dla dzieci. - jak najbardziej dla 12 latka będzie to atrakcja, opieki zewnętrznej nie będzie, każdy rodzic pilnuje swoich pociech, natomiast na miejscu będziemy miedzy sobą ustalać ewentualne dyżury, jeśli takie osoby będą chętne, niezależnie od tego planujemy też zabawy, gry dla dzieci na terenie ośrodka i wokół;

Życzę Wam zdrowia, zdrowia...i optymizmu. Pomódlmy się wspólnie za to, aby do wakacji zmieniła się sytuacje epidemiologiczna w Polsce. Paaa
KefaSznaczySkała
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem 2020 Bieszczady

Post autor: KefaSznaczySkała »

Moi Drodzy,
jak już wiecie, wyjazd zorganizowany w Bieszczady w tym roku nie wchodzi w rachubę.
To nie tylko decyzja zdroworozsądkowa naszej Wspólnoty, ale także ośrodka. Z powodów bezpieczeństwa nie będzie czynna usługa "zbiorowego żywienia". Czyli "paśnik" ośrodka będzie zamknięty.

Ale, ale... my nie pękamy;-) i nie dajemy się ogólnoświatowej panice. Oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (zdrowy rozsądek na 1-szym miejscu) ośrodek ZHP może przyjąć osoby indywidualne.
WARUNKI:
1-własne wyżywienie (większość domków ma własne aneksy kuchenne)
2-mieszkamy w domkach kilku osobowych (do ustalenia potrzebna ilość domków i miejsc w nich) i tworzymy swoiste "enklawy", które się nie mieszają miedzy sobą...
3-w każdej chwili mogą zostać zamknięci (bo nikt nie wie, co będzie za kilka miesięcy).
4-każdy, bez wyjątku, przed wejściem na teren bazy (dzień przyjazdu) zostanie poddany pomiarowi temperatury. W przypadku wyniku pozytywnego, wraca do domu... :(

To ważne, bo musimy dbać o siebie na wzajem. Zasada: mała grupa = małe ryzyko.

Jestem w kontakcie z kierownikiem ośrodka i jak będę miał więcej szczegółów, podzielę się nimi tutaj z Wami.
Do ustalenia będą koszty pobytu osób indywidualnych i terminy (tzn. czy w tym samym co był planowany czy tydzień później).
Jeśli będą osoby chętne na taki wyjazd, poproszę o maila na priva.

Póki co, życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości, paaa
ODPOWIEDZ