separacja z eksmisją

Bogu, co boskie, cesarzowi, co cesarskie... Czasami trzeba wkroczyć na drogę prawną, zanim to zrobisz, zajrzyj, zapytaj

Moderator: Moderatorzy

mamamuminka
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:17
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

separacja z eksmisją

Post autor: mamamuminka »

Witam, czy słyszał ktoś o przypadku separacji wraz z nakazem eksmisji? Mąż jest bardzo zatwardziałym alkoholikiem, wiele lat prób, nieskutecznej walki aby podjął leczenie mam za sobą, pije ciągami podczas których życie naszej rodziny to koszmar, nie chce się wyprowadzić a ja nie mam dokąd i zbyt skromne zarobki żeby coś wynająć. Takie rozwiązanie to nie jest szczyt moich marzeń ale doszłam już do ściany, muszę w końcu ochronić siebie i dzieci przed destrukcyjnym zachowaniem męża. Powtarzając za ks. M. Dziewieckim, i mężowi powinnam też w końcu pozwolić na cierpienie z powodu jego błędów, bo dokąd będziemy razem mieszkać, konsekwencje zawsze będę dźwigać z nim a nawet za niego. Czy ktoś może doradzić mi co mogę zrobić w tej sytuacji? Jestem przekonana o potrzebie separacji ale jak to rozwiązać mieszkaniowo? Mieszkamy w małym domku bez możliwości podzielenia się tak aby nie wchodzić sobie w drogę. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź, sugestię.
krzysztof123
Posty: 29
Rejestracja: 08 lut 2017, 7:18
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: separacja z eksmisją

Post autor: krzysztof123 »

Witaj mamamuminka...
Dróg tego konkretnego zaproponowanego przez Ciebie rozwiązania jest co najmniej kilka.
Można systematycznie prosić o interwencję policję ale w przypadku kiedy naruszone zostanie jakieś dobro czyli mąż będzie się znęcał nad Tobą, dziećmi, zacznie wyprzedawać majątek wspólny (tym samym tez możliwe jest wszczęcie postepowania karnego przeciw niemu i mimo że to społecznie uważane jest za coś złego bo jak .. własnego męża, to uważam za słuszne bo on sam musi zobaczyć w tym że czyni zło.
Kolejna ścieżka to wizyta w domu pomocy społecznej z prośbą o objęcie waszej rodziny opieką w tym także złożenie wniosku w stosunku do przymusowego leczenia się męża - może taki złożyć osoba bliska a Ty jako zona jak najbardziej.
Najskuteczniejszy i najszybszy choć mimo wszystko wymagający czasu sposób w którym składa się pozew eksmisyjny bezpośrednio w sądzie. Choć obecnie nie masz żadnych dowodów to w samej treści pozwu wskazujesz na sytuacje w których zarówno Ty jak i dzieci się znajdujecie. Sąd w ramach postepowania eksmisyjnego przeprowadzi odpowiednie czynności i po zebraniu dowodów wyda wyrok.
Już na etapie tego postepowania można tez wnieśc wniosek o zabezpieczenie w postaci właśnie eksmisji i choć art. 731 kpc mówi o tym, że sam wniosek nie powinien wypełniac żądania pozwu to w konkretnych przypadkach właśnie takie tylko zabezpieczenie jest możliwe o tyle o ile zagraża niepowetowanej szkodzie ale tu również życiu czy zdrowiu. Można tez zaproponować by po eksmisji sąd przypozwał gminę, która wyznaczy małżonkowi lokal socjalny i tym samym też i jego prawo do lokalu będzie wypełnione.
Zastanów się tez co do wysokości alimentów w stosunku do dzieci i utrzymania rodziny więc i ciebie domu w tym opłaty na media żywność środki czystości i inne
ODPOWIEDZ