Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Kryzys miłości małżeńskiej to dramatyczny kryzys ich miłości rodzicielskiej

Moderator: Moderatorzy

Grzegorz1985
Posty: 396
Rejestracja: 25 paź 2017, 21:15
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: Grzegorz1985 »

Witam,
Proszę o refleksję i przemyślenia osób które były na takich badaniach.
Zostaliśmy na nie skierowani i chcę wiedzieć czego się spodziewać.
Sama_ja
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:18
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: Sama_ja »

Ja zostałam skierowana z mężem i dziećmi.Sporo pytań,akurat myśmy mieli 4 testy + rozmowa z psychologiem.Dobrze byliśmy potraktowani i opinia była prawidłowa.Ja byłam zadowolona-były opisane nasze dobre i złe cechy charakterów.Sama prawda.Słyszałam różne niezbyt pochlebne opinie,ale ja nie mogę nic złego powiedzieć.
jacek-sychar

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: jacek-sychar »

Sama_ja pisze: 23 sty 2018, 22:35 Słyszałam różne niezbyt pochlebne opinie,ale ja nie mogę nic złego powiedzieć
A jaki wpływ na to ma to, że jesteś kobietą? :P
Mi to nie grozi, bo moje dzieci są dobrze po 20, ale czasami strach być mężczyzną. :shock:
Sama_ja
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:18
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: Sama_ja »

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.Wyraziłam swoją opinię jak było u mnie.W samych superlatywach mnie nie pokazano.Uważam,że prawidłowo ocenili mnie i męża.Także nie uważam żeby każdy ośrodek był zły.Lepiej nie nastawiać się źle.Najlepiej dla nas jak potrafimy w prawdzie stanąć przed sobą,wtedy łatwiej nam przyjąć krytyke-która czasami pomoże nam spojrzeć na nasze rodzicielstwo
jacek-sychar

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: jacek-sychar »

Sama_ja
Po prostu chciałem powiedzieć, że ogólnie kobiety mają lepiej. Panowie czasami mają większe problemy. Tylko tyle.
Sama_ja
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:18
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: Sama_ja »

Nie wiem :)nie jestem mężczyzną,ale powiem Ci jedno ja lekko nie mam:)także czasami zazdroszcze facetom( kiedy jestem przemeczona opieka nad 2 małych dzieci).Taki to mąż moze się wyprowadzic i miec wszystko w nosie,a kobiety?no coz:)
Chcialabym mieć tak źle jak wy macie:)
jacek-sychar

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: jacek-sychar »

Sama_ja

To Cię zdziwię. To ja zostałem z naszym najmłodszym synem (wtedy 13 letnim). Również u mnie meldowały się starsze dzieci, gdy miały kłopoty (np. matura).
A żona miała wtedy czas dla siebie (czytaj kowalskiego).
Sama_ja
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:18
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: Sama_ja »

Nie twierdzę, że wszyscy faceci są tacy:) Widocznie ja na takiego trafiłam.
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: bosa »

Nie tylko ty..

Aha,to teraz RODK zmienił nazwę na Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów.. W zasadzie chyba słusznie, nie jest to organizacja rodzinna....
My też byliśmy tam badani, były testy, rozmowy indywidualne..mnie głównie chodziło o to żeby ojciec zechciał być ojcem, i żeby dzieci nie miały styczności z kowalską, no ale problem widziałam tylko ja.
Uważam że opinie były w miarę obiektywne, niemniej nie nastawione na nierozerwalność małżeństwa..:(.
A mnie sąd zasądził zapłacić koszty tych badań, może dlatego, że to ja wniosłam sprawę o kontakty .., ale nie ja chciałam badań w RODOK, tylko sąd..
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
Sama_ja
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:18
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: Sama_ja »

Masz rację, nie byli nastawieni na pogodzenie nas. U mnie było rozpatrywane czy mamy szanse do siebie wrócić. Stwierdzili, że skoro mąż jest szczęśliwy w nowym związku to nie, aczkolwiek mieli pewne obawy czy tatuś będzie chciał się zajmować dziećmi. Ja nie dostałam żadnych kosztów, ale może dlatego, że została orzeknięta jego wyłączna wina.Ja miałam to wszystko w trakcie rozwodu więc pewnie dlatego było inaczej.
santi
Posty: 103
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:06
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: santi »

Czy o badania w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów można wnosić w odpowiedzi na wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem? Czy to jest niezależna decyzja sędziego? Od czego zależy skierowanie na takie badania?
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: bosa »

Ja mam wrażenie, że sąd wnosi o takie badanie wtedy gdy istniej rozbieżność między oczekiwaniami ojce i oczekiwaniami matki.Jeżeli strony w miarę zgodne są w tej kwestii,to chyba nie ma takiej potrzeby...
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: Astro »

Witam
Za 5 dni mam badania w OZSS. Wiem że będzie ciężko bo młodszy syn już jest mocno wyaliewnowany i przekupywany . Mam pytanie czy ktoś z was odmówił wykonania jakiegoś testu na takich badaniach. Słyszałem że można szczególnie złe są testy projekcyjne które dają duże pole manewru w interpretacji.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
SAMOA
Posty: 157
Rejestracja: 20 lut 2017, 9:43
Płeć: Kobieta

Re: Badania w Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów

Post autor: SAMOA »

Astro jak po badaniach?
napisz jak przebiegały,
jak testy,
jak dzieci to zniosły?
ODPOWIEDZ