Blog ~ pamiątka po ojcu

Kryzys miłości małżeńskiej to dramatyczny kryzys ich miłości rodzicielskiej

Moderator: Moderatorzy

Tata_to_Zero
Posty: 30
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:31
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: Tata_to_Zero »

Czy dobrym pomysłem będzie pamiątka dla córki w postaci bloga lub strony fb (ogranicz. dostęp)

~ wspomnienia
~ dobre rady na dorosłość
~ najlepsze fotki
~ prawda o rozstaniu i początkach alienacji

Papier może nie przetrwać te 8~9 lat...
Awatar użytkownika
Pijawka
Posty: 272
Rejestracja: 12 wrz 2018, 15:01
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: Pijawka »

Tata_to_Zero pisze: 31 gru 2018, 22:19 Czy dobrym pomysłem będzie pamiątka dla córki w postaci bloga lub strony fb(...)
~ prawda o rozstaniu i początkach alienacji
Powiedziałabym, że to będzie tylko WYCINEK PRAWDY widziany Twoimi oczami... czy rzeczywiście dziecko powinno być "wciągane" w ten temat ??
CzysteŚwiatło
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2018, 13:53
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: CzysteŚwiatło »

Pomysł super. Ale raczej nie w formie wirtualnej, tylko materialnej.

Ponadto jak pisała Pijawka: czy to jest dobry pomysł, aby wciągać dziecko w sprawy małżeńskie?
"Panie, przepasz mnie i poprowadź gdzie ja nie chcę pójść"
krople rosy

Re: Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: krople rosy »

Dla dziecka/dzieci liczy się żywa obecność w jego/ ich życiu. Czytanie bloga nie rekompensuje żadnej straty którą trzeba nadrabiać wszelkimi staraniami o kontakt z dzieckiem i o dobrą z nim więź.
Sprawy dorosłych powinny być sprawami dorosłych, złym i krzywdzącym pomysłem jest wkładanie dzieciom na plecy cudzego ciężaru.
Szczególnie gdy są małe.
Tata_to_Zero pisze: 31 gru 2018, 22:19 Czy dobrym pomysłem będzie pamiątka dla córki w postaci bloga lub strony fb (ogranicz. dostęp)

~ wspomnienia
~ dobre rady na dorosłość
~ najlepsze fotki
~ prawda o rozstaniu i początkach alienacji
Wspomnienia, rady i fotki ze wspólnie spędzonego z córką czasu jako dowód że uczestniczyłeś aktywnie w jej życiu - Tak.
Ostatni punkt wg mnie do wyeliminowania.
Zepsułbyś tym trzy pierwsze.
Tym bardziej że przedstawiłbyś córce swoją wizję rzeczywistości na co pewnie zareagowałaby jej matka.
Walcz o dobro i szczęście swoich dzieci. Nie o to by przyjmowały we wszystkim Twój punkt widzenia.
Dzieci są mądre. Wraz z dorastaniem widzą i rozumieją coraz więcej. Prawda sama wyjdzie na jaw.
Angela
Posty: 490
Rejestracja: 31 maja 2017, 1:34
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: Angela »

Tata_to_Zero pisze: 31 gru 2018, 22:19 Czy dobrym pomysłem będzie pamiątka dla córki w postaci bloga lub strony fb (ogranicz. dostęp)
Pomysł sugeruje, że zamierzasz trwale usunąć się z życia córki. Takie rzeczy robią ojcowie, gdy nie mają możliwości spotkań z dzieckiem w przyszłości np. śmiertelnie chorzy na raka. Ma to wartość, bo świadczy, że mimo własnego cierpienia myślało się o dziecku w ostatnich chwilach.
Natomiast jeżeli tłuką Ci się po głowie myśli, aby dziecko opuścić emocjonalnie lub fizycznie ( sugestia samobójstwa w innym poście), to największa forma egoizmu i skrzywdzenia dziecka. Ojciec mojego męża popełnił samobójstwo. To ogromny ciężar dla dziecka, który niesamowicie pokręcił mu całe życie i okaleczył tożsamość. Nasz obecny kryzys małżeński jest w dużej mierze pokłosiem nieobecności ojca w życiu mojego męża. Masz obowiązek walczyć o częste kontakty z dzieckiem. Gdy nie da się inaczej, to sądownie.
Nie wystarczy kochać. Trzeba kochać tak jak dziecko tego potrzebuje, inaczej na każdym etapie jego rozwoju. Nie da się raz sformułować
Tata_to_Zero pisze: 31 gru 2018, 22:19 dobre rady na dorosłość
. Trzeba je przekazywać stale, ale za każdym razem w innej formie.
Skup się na zdobywaniu tej wiedzy, zamiast na roztrząsaniu swojego skrzywdzenia opisując jaka jest
Tata_to_Zero pisze: 31 gru 2018, 22:19 prawda o rozstaniu i początkach alienacji
Jeżeli uda Ci się przekazać dziecku wartości w realu, to ono samo skrzętnie zbierze pamiątki po Tobie. Jeżeli nie, nie będzie chciało o Tobie pamiętać.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: Nirwanna »

Tata_to_Zero pisze: 31 gru 2018, 22:19 Papier może nie przetrwać te 8~9 lat...
Papier nie przetrwa, gdy ktoś świadomie go zniszczy. Poza tym doskonale sobie radzi przez setki lat.
Dowodem na to są kilkusetletnie księgi.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
lena50
Posty: 1391
Rejestracja: 17 sie 2017, 0:29
Płeć: Kobieta

Re: Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: lena50 »

Czy dobrym pomysłem będzie pamiątka dla córki w postaci bloga lub strony fb (ogranicz. dostęp)
Moim zdaniem....NIE....i nie chodzi tu o jakiś wycinek prawdy,czy sprawy małżeńskie.
Nie bedę się powtarzać.....zgadzam się z Angelą.
lena50....dawniej lena
Tata_to_Zero
Posty: 30
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:31
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: Tata_to_Zero »

To mnie spotka jeśli nadal będę żył a córka nie pozna prawdy - prawdy obiektywnej w formie dokumentów zdjęć, filmów, plugawych pozwów pisanych do sądu przez jej matkę by usprawiedliwić możliwość powrotu do wolności i formalnego spotykania się z nowym tatą, by mnie zgnoić po 19 latach razem, sprawić bym skończył na ulicy lub w więzieniu...

https://www.youtube.com/watch?v=Z81jaKKdZE4

Jeśli nie będę żył za 8-10 lat to przynajmniej córka może zechce odnaleźć mój grób ...

Jest jeszcze brat, ale nie mam pewności co on zrobi gdy mnie zabraknie. Jeśli będzie miał kontakt to przekaże jej prawdę kto złamał przysięgę złożoną przed Bogiem.
Tata_to_Zero
Posty: 30
Rejestracja: 08 gru 2018, 13:31
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Blog ~ pamiątka po ojcu

Post autor: Tata_to_Zero »

Nirwanna pisze: 03 sty 2019, 12:18
Tata_to_Zero pisze: 31 gru 2018, 22:19 Papier może nie przetrwać te 8~9 lat...
Papier nie przetrwa, gdy ktoś świadomie go zniszczy. Poza tym doskonale sobie radzi przez setki lat.
Dowodem na to są kilkusetletnie księgi.
No to chyba jasne że była żona / matka odbierając mi dom i 1 dziecko zrobiłaby wszystko by zniszczyć fizyczne dokumenty. Poza tym mamy inne, cyfrowe czasy.
ODPOWIEDZ