Lista Zerty czy 5 języków miłości

Informacje lokalne, gdzie szukać pomocy...

Moderator: Moderatorzy

WrocKa
Posty: 124
Rejestracja: 28 lis 2019, 15:27
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Lista Zerty czy 5 języków miłości

Post autor: WrocKa » 15 gru 2019, 16:22

Moi Drodzy,
Przestudiowalam forum wzdłuż i wszerz, przeczytałam wiele z zalecanych tu lektur i mam pytanie do mądrych i doświadczonych Sacharkow, bo pewne rzeczy jak dla mnie się wykluczają...

Chodzi o zachowanie się w kryzysie względem małżonka, który twierdzi że nie kocha, wypalił się, nie wie czy jest sens coś ratować.
Stosuję listę Zerty i efekty średnie, ale teraz wróciłam jeszcze do Chapmana (5 języków miłości) do rozdziału gdzie stosuje się okazywanie miłości małżonkowi, który nie jest tym zainteresowany i to ponoć działa.
W związku z tym mam pytanie jak to połączyć ..?
Ignorować i żyć własnym życiem czy mówić językiem miłości partnera?
Wiem że zależy to od partnera i sytuacji, ale nie chciałabym pogorszyc i tak już napiętej sytuacji.

nałóg
Posty: 3291
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:30
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Lista Zerty czy 5 języków miłości

Post autor: nałóg » 16 gru 2019, 12:09

a połączyć tego nie można?

Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Lista Zerty czy 5 języków miłości

Post autor: Pavel » 16 gru 2019, 16:55

Lista Zerty poprzedzona jest istotnym wstępem.
Jej celem nie jest wpływanie na małżonka, a ochrona siebie, skupienie na sobie.

Co stosować?
Kwestia okoliczności i indywidualnego rozeznania, m.i. stanu własnego a także przyczyn kryzysu i obecnego stanu relacji małżeńskiej.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości