Modlitwa o dobrą śmierć

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

pawelv
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:26
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: pawelv »

Pytanie: Czy jęśli wiemy że w życiu już nic dobrego nie zrealizujemy i nic dobrego nas już nie spotka ,to czy możemy modlić się do Boga o dobrą śmierć dla nas ?
jacek-sychar

Re: Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: jacek-sychar »

Pawle

Modlić się o dobrą śmierć można moim zdaniem nawet wtedy, gdy jest nam dobrze.
Przecież śmierć czeka każdego z nas.
pawelv
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:26
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: pawelv »

A o to aby śmierć przyszła na nas szybciej?
Lawendowa
Posty: 7663
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: Lawendowa »

pawelv pisze: 03 mar 2019, 20:51 Pytanie: Czy jęśli wiemy że w życiu już nic dobrego nie zrealizujemy i nic dobrego nas już nie spotka
Od Ciebie zależy czy coś dobrego zrealizujesz. Może akurat jest potrzebny wolontariusz w hospicjum, albo w innym miejscu ktoś potrzebuje pomocy? Możliwości jest mnóstwo, wystarczy się uważnie rozejrzeć.
pawelv pisze: 03 mar 2019, 20:51 Pytanie: Czy jęśli wiemy że w życiu już nic dobrego nie zrealizujemy i nic dobrego nas już nie spotka
Na szczęście to wie tylko Bóg. Coś dobrego spotyka nas nieustannie i warto te (nie tylko) drobiazgi zauważać - żyjemy, mamy ręce i nogi, możemy chodzić, jesteśmy względnie zdrowi, obudziliśmy się, oddychamy, świeci słońce albo pada deszcz, możemy się do kogoś uśmiechnąć
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
pawelv
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:26
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: pawelv »

Na szczęście to wie tylko Bóg. Coś dobrego spotyka nas nieustannie i warto te (nie tylko) drobiazgi zauważać - żyjemy, mamy ręce i nogi, możemy chodzić, jesteśmy względnie zdrowi, obudziliśmy się, oddychamy, świeci słońce albo pada deszcz, możemy się do kogoś uśmiechnąć----------Może to i słuszna uwaga,może spróbować po prostu inaczej dożyć swoich dni choć są nawet beznadziejne.
jacek-sychar

Re: Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: jacek-sychar »

Pavelv

Mi tez się wydawało, że w momencie kryzysu moje życie straciło sens.
Okazało się, że potrzebny jestem dzieciom. A i tutaj może mam jakieś zadania do spełnienia. A teraz otwierają się kolejne zadania, których prawdopodobnie nie mógłbym pełnić, gdym nie był sam.
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: Pantop »

Parafrazując powiedzenie klasyka z polskiego popularnego serialu komediowego:

- Umierać szybciej to każdy jeden by chciał, ale żyć długo i porządnie - to nie ma komu!!

:lol:
twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: twardy »

Pustelnik

Re: Modlitwa o dobrą śmierć

Post autor: Pustelnik »

pawelv pisze: 03 mar 2019, 20:51 Pytanie: Czy jęśli wiemy że w życiu już nic dobrego nie zrealizujemy i nic dobrego nas już nie spotka ,to czy możemy modlić się do Boga o dobrą śmierć dla nas ?
Samemu życia nie można sobie odbierać ... (nie powinno się).
Jak proponuje św Ignacy Loyola:
dobrze być wolnym zarówno wobec długiego jak i krótkiego życia, wobec zdrowia jak i choroby.
Stając przed Bogiem na modlitwie i wyrażając swoje trudności i rozterki (także i tą) wg mnie ... zbliżasz do autentyczności modlitwy, którą możemy poznać w Piśmie św - a konkretnie - psalmach... .
A może wybierz - pasujące Ci psalmy i ... :roll: nimi się módl ? :idea:

Pozdrawiam Cię !
ODPOWIEDZ