Obrączka

Co o nierozerwalności sakramentalnego małżeństwa mówią Biblia, Katechizm, dokumenty papieskie...

Moderator: Moderatorzy

Akacja

Re: Obrączka

Post autor: Akacja » 18 lut 2020, 15:07

Mój post odpowiedzi Nirwanie nie został wyświetlony..

Chciałabym odpowiedzieć Lukasz.wroc
Lukasz.wroc pisze:
17 lut 2020, 14:16

Bo przecież z punktu widzenia człowieka nie jest czymś złym gdyby np. związać się z kobietą, która ma dziecko a została porzucona przez jego ojca. I znam taki przypadek. I Ci ludzie stworzyli szczęśliwą
rodzinę. Choć jak wiemy wbrew założeniom naszej wiary. Choć z punktu widzenia człowieka zrobili samo dobro.

I wiecie o co mi chodzi. O ten złoty środek.
Jak to zrozumieć?

Forum Sychar - wiemy jakie są dogmaty i sprawa jest jasna choć niebotycznie trudna.

Forum świeckie - "ułóż sobie życie od nowa, daj szczęście sobie i innym, żyj tym życiem, bądź dobrym człowiekiem".

Ja jestem świeżak, zarówno w separacji jak i dojrzałej wierze. Nie rozumiem tak wielu rzeczy.
Nie potrafię powiedzieć co zrobię np. za 5 lat. Czy np. nie powiem, ze oto właśnie Bóg postawił na mojej drodze jakąś kobietę, z którą możemy dać sobie szczęście?
Ale zaraz będzie w głowie myśl: a może to próba od złego?
Wiesz, jak pójdziesz za inną kobietą gdy twoja żona żyje i będziesz odczuwał szczęście i będzie ci dobrze, wiedz, że szatan JUŻ CIĘ MA w grzechu ciężkim więc po co ma cię kusić, będzie dawał ci iluzje szczęścia i pokoju abyś myślał, że nie robisz nic złego, nawet coś dobrego bo "otwarłeś się" na drugą osobę, jesteś nagle dla niej dobry i przychodzi ci to z łatwością. Dodatkowo będziesz dawał "przykład" aby inni też wybrali tą drogę.

Czemu związkom sakramentalnym jest trudniej? Bo przecież idą drogą do nieba, która musi być usłana trudami by móc w niebie dostać nagrodę. I szatan atakuje najbardziej takich ludzi bo nienawidzi jedności Bożej która jest tylko w takich związkach.
Kto wytrwa będzie zbawiony..
Bliskie jest królestwo niebieskie..
warto walczyć wytrwale bo nagroda będzie wielka ;)
i nieziemska :D

Lawendowa
Jestem: po rozwodzie

Re: Obrączka

Post autor: Lawendowa » 18 lut 2020, 20:13

Akacja pisze:
18 lut 2020, 15:07
Mój post odpowiedzi Nirwanie nie został wyświetlony..

Chciałabym odpowiedzieć Lukasz.wroc
Został te posty zostały puszczone, natomiast na przyszłość prosimy trzymać się tematu, lub przewędrować do własnych wątków, by kontynuować dyskusje poboczne. Przypominam, że temat dotyczy noszenia obrączki.
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."

ODPOWIEDZ